avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Activitate stefanm1

Activitate stefanm1

Multumesc frumos. L-am sunat din nou si mi-a zis ca sunt citat ca martor. N-am inteles de ce si cum, dar oricum ma duc maine sa vad ce-mi spune si apoi la ANAF sa vad exact suma pe care trebuie sa o achit.
Sper sa se termine cu bine...ca daca era ceva mai grav cred ca veneau cu catusele dupa mine.
Asta e, nu toti ne nastem antreprenori si daca nu stim in ce ne bagam, mai bine stam in banca noastra. :(
Buna ziua. Am primit ieri o citatie ca sa ma prezint la serv de investigare a fraudelor. L-am sunat pe domnul respectiv si mi-a zis ca este o problema cu stopajul la sursa si ca trebuie sa ma prezint cu balantele de verificare pe 2011 si 2012 plus statele de plata salarii. Eu nu am avut angajati decat pe sotia mea, cu chiu cu vai am reusit sa-mi platesc toti furnizorii, n-am mai avut activitate din iunie 2012, dar am ramas cu o datorie la ANAF de 3000 de lei (la momentul actual). Nestiind ce sa fac am vorbit cu un lichidator care a zis ca ma va ajuta sa inchid societatea comerciala. Intrebarea mea este: risc sa fac puscarie pentru datoria aia de 3000 lei? Daca maine dimineata, pana sa ajung la politie, merg la ANAF si platesc tot mai am vreo problema? Multumesc pentru eventualele raspunsuri si imi cer scuze daca am postat in categoria gresita.