avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate faresalfares

Activitate faresalfares

Tocmai am revenit acasa cu un proces verbal de suspendare a permisului pe 30 zile pentru culoarea rosie.
1.nu am trecut pe rosu
2.radarul era pozitionat la cca 300 m de semafor in stanga lui(pe soseaua chitilei statia autobuz buc noi)eu venind dinspre calea grivitei am facut stanga pe verde si am fost oprit pentru trecere pe rosu.agentul nu putea observa culoarea semaforului prin care am trecut sub nici o forma.din pozitia in care se afla se vede doar un semafor care cred ca il conditioneaza pe al meu dar nici ala nu se vede bine sau deloc.
3.am 3 martori care pot spune ca am trecut pe verde.
4.am vrut sa scriu pe procesul verbal obiectiuni a spus ca nu am voie,ca imi scrie el;mi-a scris "nu am trecut pe culoarea rosie,pozitia aparatului radar nu era favorabila pentru culoarea pe care am trecut"...eu i-am spus ref la pozitie ca nu era favorabila pentru a determina culoarea semaforului.
5.nu mi sa spus ca are probe sau ceva doar mia spus ca am trecut pe rosu si atat.
6.din cate stiu le trebuie ordin de serviciu ,manusi in maini si asa mai departe.
7.am si 3 poze in care se vede pozitia masinii de radar si care din cauza unui stalp si un pom nu puteau vedea bine nici macar intersectia si semaforul care cred ca il conditioneaza pe al meu.
Ce este de facut?sunt sanse sa castig sau stau o luna fara permis?
Multumesc