avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate hellticket

Activitate hellticket

Răspuns la discuția Alocatie copil taiata
daca parintii sunt in UK asa cum suntem amandoi aici si copilul e in romania si primeste alocatie in UK nu mai primeste alocatia copilului si in romania? mama mea a fost si s-a interesat si au taiat alocatia pt ca noi primim aici alocatia copilului si de aceea nu mai primeste copilul meu alocatie in romania. Mentionez ca, copilul meu e crescut de mama mea in Romania nu e cu noi in UK. Ce pot face in aceasta situatie???????????? Eu stiu foarte multe cazuri in care copilul nu a fost un minut in romania fiind nascut si crescut in alta tara si totusi primeste alocatie atat in tara in care traieste si este crescut cat si in romania. Multumesc mult anticipat
doresc sa imi spuneti daca cei de la directia pt protectia copilului au voie sa taie alocatia copilului?? mentionez ca parintii sunt plecati la munca in strainatate si copilul e crescut de bunica materna dar alocatia intra pe cont bancar in romania de cand s-a nascut copilul.
Va rog sa imi spuneti ce putem face ca noi parintii am observat ca nu a intrat alocatia copilului din luna mai pana in prezent, ultima luna cand a intrat alocatia a fost luna aprilie 2014.
mama are o casa mostenita de la bunica paterna si inca anul acesta nu s-a platit impozitul pe acest an doar cand ne intoarcem noi in decembrie.
va rog mult sa imi spuneti cum sa fac legal sa primeasca copilul alocatia din nou.

va multumesc anticipat