avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Activitate ionica83

Activitate ionica83

Acum intampin o alta problema. Am semnat acel contract cu casa de asigurari, dar in urma calculului a rezultat ca trebuie sa platesc 1 leu /luna( veniturile la cabinet nefiind foarte mari). Ma ajuta cu ceva acest lucru? Doamnele de la casa au spus ca nu are niciun rost sa mai achit!
Si alta intrebare este dc trebuie sa depun cerere la finante pt intrerupere activitate si cand ar trebui?
In timpul perioadei de concediu pre si postnatal, mai trebuie platite contributiile la pensii si sanatate? Mentionez ca am incheiat contractul de asigurare pentru concedii. MULTUMESC!
Multumesc
In cazul in care veniturile sunt mici ( am fost la casa de asigurari si nu ma incadrez, fiind la inceputul activitatii) si nu am facut acest contract, intrebarea este : concediul prenatal si cel postnatal ( cele 126 de zile) nu mi.l plateste casa de asigurari? Multumesc!
Multumesc!
Buna ziua! Sunt medic stomatolog la propriul cabinet medical individual CMI , cotizez la pensii si casa de sanatate . In cazul unui concediu de risc maternal sau concediu medical de urgenta , de cine sunt platite? Multumesc!