avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1236 soluții astăzi
Forum Activitate biak

Activitate biak

Răspuns la discuția Ordonanta presedintiala
fetita o am cu un cetatean roman.in tara nu am cum sa stau pt ca o sa pierd serviciul de aici si fetita scoala pe care a inceput-o aici.si daca vreau sa stau in tara trebuie sa-mi gasesc de lucru iar si sa o mut iar pe fetita la o scoala din rom,plus sa inchiriez un apartament pt ca nu mai am pe nimeni in rom.
buna ziua.am o fetita de 6 ani cu care sunt in italia de anul trecut.m-am despartit de tatal ei si abia a vrut sa-mi faca actele sa pot parasii tara cu ea.ea e aici la scoala si eu am serviciul aici.tatal fetitei nu mai vrea sa imi faca actele pt ea cand o sa expire si vreau sa obtin custodia absoluta al fetitei sa o pot tine cu mine in italia si sa nu mai am nevoie de nimic din partea lui.am vb cu un avocat si mi-a spus ca daca vin cu ea in tara,nu mai pot sa plec cu ea inapoi in italia,numai daca am un ordin presedintial.as dori sa stiu de ce am nevoie sa obtin acea hartie,daca se poate.tatal ei nu are o locuinta in tara sigura si nici nu lucreaza undeva sa o poata intretine,dar tot nu vrea sa o lase la mine nici cum.nu i-am cerut nici macar un singur leu pt ea,numai sa imi faca hartiile.am stat impreuna 8 ani de zile si nu am fost casatoriti,dar fetita e pe numele lui.astept un raspuns cu nerabdare.va multumesc anticipat