avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate AntonioVan

Activitate AntonioVan

Buna ziua
Am fost sunata de o societate din Buc.care mi-a spus ca a cunoscut detalii despre societatea mea pe net si ca m-as incadra foarte bine intr-un proiect unde as putea accesa bani cu fonduri nerambursabile.Au venit la noi la domiciliu si au inceput sa se laude facand tot posibilul ca sa acceptam semnand un contract care prevedea un studiu de elaborare in valoare de 1400 ron.Consultantul in cauza ne-a spus si ca avem sigur castig de cauza pentru zona in care ne aflam. Contractul a fost semnat si achitata suma de 1400 ron. Dupa ce acestia au plecat am incercat sa-i sun pentru a discuta detalii care au rasturnat situatia dar acestia nu au mai raspuns.Am trimis documentatia pentru studiu si respectivii mi-au trimis studiul prin E-mail cu datele pe care le cunosteam deja ,notificandu-mi ca contractul sa incheiat la primirea studiului. Informandu-ma la o alta societate care se ocupa de astfel de proiecte mi s-a confirmat ca zona noastra nu este defavorizata si nu ne incadram in acest proiect intrucat suntem o suburbie a Sighisoarei. Printr-un e-mail am scris acestei societati din Buc. ca prin proiectul lor de elaborare mi s-au pus detalii pe care le stiam deja,si ca zona noastra nu se incadreaza pentru fond.nerambursabile.Raspunsul lor a fost;-Nu va luati dupa X si Y noi v-am trimis in studiu variante.Cititi-le cu atentie ! Rugamintea mea este sa-mi spuneti cum pot sa-mi iau banii inapoi ,intrucat de la bun inceput ei ne-au informat mincinos.Multumesc din suflet!