avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate eugeorgeeu

Activitate eugeorgeeu

Răspuns la discuția Martor furt calificat
Multumesc... Nu mau chemat pt ca si-a recunoscut fapta si atunci nu au avut nevoie de martor ma gandeac eu sau nu stiu... Ori cum nici baiatu inca nu e inchis nu stiu ce sa intamplat acolo
Buna... Am facut si eu o gresala... Intr-o dupamasa la un bar cu prietena vin 2cunostinte la mine sa ii duc cu masina undeva ca platesc benzina. Zis si facut mergem de la 2 magazine mari din oras...Eram cu masina personala Dupa 2zile politia la usa cu citatie... Am mers sus a 3zi cu un avocat pt ca mi-am dat seama ca astea furase... Am dat o declaratie dar numai 1magazin a depus plangere... Eu nu am zis nimic ca am fost si la un alt magazin nici ca ii cunosc bine pe baeti... Am declarat ca ii stiu din vedere si prenumele... Dupa vreo luna inca o citatie... Ma duc la politie al2 magazin... Am dat inca o declaratie cum a fost... Trece vreo 6luni citaie...ma duc sus imi arata poza cu 1dintre ei... Nu puteam minti lam recunoscut pe baiat... La prins pe respectivu si el a recunoscut totu ca el a fost si a furat si ca eu nu am stiut ce face el...mai avea pe rol vreo 2talhari si ceva furturi...asta sa intamplat de un am aproximativ dar cazu de imediat 2 ani...de atunci nu ma chemat nimeni nici la procuror nici la judecatorie nimic nu sa intamplat... Prejudiciul era vreo 200lei... Intrebarea mea ar fi... De ce nu mau chemat la procuror sau la tribunal si ce pot pati pt treaba asta????... Va multumesc anticipat