avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Activitate lcnfrnz

Activitate lcnfrnz

Răspuns la discuția Modificare adresa CI nou
La Direcția Urbanism și Amenajarea Teritoriului fac cerere pentru actul necesar în vederea obţinerii evoluţiei denumirii străzii: subsemnata cu domiciliul va rog sa eliberati o adeverinta din care sa rezulte evolutia denumirii strazii? Multumesc! Revin daca nu rezolv.
Buna ziua, pentru ca mi-a expirat CI-ul, am depus toate actele necesare la sectia de care apartin iar CI-ul nou eliberat are adresa (din CI-ul vechi, certificatul nastere, permis, actul de proprietate al domiciliului) modificata (cu ă in loc de a si un M. adaugat). Mi s-a confirmat pe loc ca nu este greseala ci aceea este denumirea noua a adresei, ca nu exista optiune de modificare a adresei asa cum era inainte/este trecuta in celelalte acte (certificat nastere, permis, actul de proprietate al domiciliului) ci doar de selectare din nomenclatorul de adrese. Am cerut o dovada semnata/stampilata ca este legal si n-au avut ce adeverinta sa-mi ofere. Prin urmare as dori sa stiu daca este legal sa fie aceasta neconcordanta intre CI si celelalte acte, daca este posibil sa intampin probleme din aceasta cauza si exemple de situatii aparute din acest posibil motiv. Multumesc frumos pentru sugestii!