avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate anonim2014a

Activitate anonim2014a

Am un I.I. si imi tin contabilitatea in saga P.S.;dar nu reusesc sa fac anumite operatii; de ex as dori sa stiu ce inseamna "achizitii imobiliare" de la "operatii-casa-banca-deconturi"? De fapt as vrea sa stiu cum sa bag bonurile, respectiv facturile in care achizitionez anumite unelte ptr a.mi putea genera declaratia 392 la achizitii? Momentan le.am adaugat la cheltuieli dedudtibile dar am incercat sa fac aceasta declaratie si este incompleta... spuneti-mi unde sa le adaug ptr a fi achizitii? urgent va rog mult!
O zi placuta!
si mai trebuie sa merg la somaj cu CIM? sau trebuie doar la ITM si nu are nicio legatura cu somajul?
ptr ca am activitate si am nevoie de doua persoane pe domeniul meu de activitate...si nu stiu cum sa procedez si ce trebuie sa fac pentru inceput
Buna ziua! Am o I.I. deschisa recent si trebuie sa fac 2angajari; ce acte trbuiesc facute si mai ales unde merg cu ele? Mi s.a spus la itm...alta persoana ca trebuie la somaj si de acolo trimit ei dosarele mai departe... Ajutati.ma si spuneti.mi exact unde trebui sa depun dosarul ptr inceput si ce acte..