avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate skorpionulcs

Activitate skorpionulcs

dar daca nici macar eu nu am stiut ca motorul este schimbat , nu ma ajuta cu ceva ?...si pana la urma eu nu l-am obligat sa cumpere masina , l-am intrebat daca vrea sa o ia , sa se uite la ea sa verifice orice , si el a luato pe propria lui raspundere
acum 2 zile am vandut o masina unui individ, zis si facut , a doua zi ma suna ca vrea sa imi restituie masina si sa ii dau bani inapoi , ca masina nu ar fi pe placul lui ca ar avea niste defecte , si ca motorul ar fi schimbat si nu este trecut in acte lucru care nu il stiam , eu aceasta masina am achizitionato akum cateva luni de la X dar nu am facut nici un act de vanzare - cumparare cu el si am circulat cu masina asa fara sa o inscriu . intrebarea mea este poate sa imi faca probleme acest individ care a cumparat masina de la mine , poate sa ma duca in instanta si sa ma faca sa ii restitui bani , sau sa ma astept si la mai rau ???? sau pot sa imi vad linistit de treaba? precizez ca nu am facut nici un act cu acest cumparator deoarece era taarziu cand a achizitionato , spunandu-i acestuia ca o sa facem actele a doua azi . va multumesc!