avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2050 soluții astăzi
Forum Activitate ghermancristina

Activitate ghermancristina

Răspuns la discuția Liberare conditionata
sunt total de acord cu dvs,dar el a reintrat in a 2 a comisie unde a fost reanalizat si nu a fost nici admis nici amanat,va multumesc
Răspuns la discuția Liberare conditionata
sunt total de accord cu dvs,dar el a reintrat in a 2 acomisie unde a fost reanalizat si nu a fost nici admis nici amanat,va multumesc
va rog sa mi dati un sfat sau ajutor
in data de 24 iulie sotul meu a intrat in comisia de eliberare conditionata,unde a fost amanat 2 luni pe motivul unor antecedente penale care nu exista,ulterior am depus la judecatorie cerere de eliberare conditionata fixandu mi data la 3 septembrie unde se respinge cererea si ne da un termen de reinnoire a cererii de 1 luna de la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti bineinteles am intentat contestatie care a fost depusa in 4 septembrie iar pana azi 27.09.2014 nu mi s-a afisat nici macar data.intre timp pe 24 septembrie expira amanarea data de catre comisia data de penitenciar asadar reintra in comisie si este rediscutat si avand aceste 2 luni un comportament adecvat comisia il anunta ca indeplineste toate conditiile pentru al elibera conditionat insa nu poate fii admis nici amanat deoarece exista acea contestatie pe rol,va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti daca acea decizie a fost luata correct si ce pot sa fac dat fiind ca si-a executat amanarea si el inca se afla acolo fara sa apara un termen de recurs,va multumesc