avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1199 soluții astăzi
Forum Activitate jessica05

Activitate jessica05

Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Buna,Madalina.Sunt de acord cu multe lucruri pe care le-ai scris dar nu înțeleg de unde ai tras concluzia ca m-am resemnat sau ca as fi învățat putin.Nu pot sa te citez exact pentru ca scriu de pe telefon și sunt noua pe forum.Modul asta de comunicare îmi este străin dar încerc sa ma adaptez.Eu ma pregătesc intens de vreo 3 ani și,de fiecare data,fac aceleași greseli:grilele simple reușesc sa le fac varza deoarece sunt suspect de simple și le complic eu.Examenul nu a fost greu,se făceau lejer 75,eu nu as fi făcut mai multe nici acasa.Sunt mulți factori care conduc la un anumit rezultat dar nu trebuie sa dam vina exclusiv pe ei.Mi se pare greșit sa nu ne uitam și în curtea noastra.Cum ceilalți au reușit și noi nu?Cred ca ar fi mai bine sa vorbim în privat decât sa plictisim lumea cu chestiile astea.Este umila mea parere.
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Bună seara!Am picat și eu examenul anul acesta.As dori sa intervin și sa va spun și părerea mea despre modul de organizare,tematica și alte lucruri legate de acest examen.Nu este prima data când incerc.Anul trecut am picat cu note peste 5 la toate materiile dar nu am avut nota 7.Inainte de examen am primit numai "incurajari"gen:este imposibil fără pile,se fura la corectat,etc.Va spun cu toată sinceritatea ca am luat exact notele pe care le-am meritat,nu mi-a scăzut nimeni absolut nimic.Nu mi-a lăsat un gust amar acest examen,din contra!Lucrul acesta mi-a dat mai mult curaj sa încerc din nou anul acesta.Din păcate...am picat din nou aproape de 70.Sunt supărată pe mine,nu pe organizatori,comisie,etc.Este adevărat ca puteau fi îmbunătățite câteva lucruri dar nu din aceasta cauza am picat!Cu o gura de apa și un ieșit la toaleta 5 minute,nu cred ca as fi făcut 70 de puncte!Va spun toate aceste lucruri ca sa nu va mai speriați atât de tare,lucrurile nu sunt chiar atât de negre.Mai bine căutați problema,gasiti o soluție și anul viitor sigur vor fi alte rezultate!Va urez mult succes,spor la învățat și capul sus!E un drum lung,obositor dar nu imposibil!