avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters332684

Activitate ContSters332684

Buna ziua va rog sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi:
Lucrez la o firma de 10 luni cu C.I.M pe perioada determinata am cerut sa mi-se deconteze un transpor ca stau departe de locul de munca si sau facut ca ploua,am avut un deces in familie de gradul 1 si de la angajator nu am primit decat salut si atat nu ma sustinut nici moral sau financiar
Raspunsul lor au fost ca nu are cum sa ma ajute deoarece el nu a trecut aceasta clauza in C.I.M ceea ce este obligat sa treaca si suma.
2)ei au trecut la C.I.M anexe care nu sunt legale si detin o foarte mica parte din regulamentul intern prin obligare sa facem anumite lucruri care le este lor ca beneficiu financiar
3)eu lucrez saptamanal cate 50 ore cu un liber in cursul saptamani si mai am un liber sambata sau dumini cum pica tura in total saptamanal fac fara libere 49 de ore si 17 ore sam-sau duminica/,este NORMAL???? in total eu lunar efectuez ore suplimentare 33 ore pe care nu mi=sau platit sau sa stau acasa asa zisa pauza este bagata in afara programului de 7.30 ore si as dori sa demarez in instanta de judecata pentru anumite nereguli gasite in C.I.M la activitatea lor care o desfasoara 30% este legala ei nu au trecute toate benefiicile angajatului conf Codului muncii:sorry:
EI nu stie decat sa vina sa se uite pe camerele de luat vederi sa vada daca muncim,ceea ce ma deranjeaza,