avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Activitate bucurel79

Activitate bucurel79

buna ziua ,am primit o somatie anaf pentru plata a 819ron care i as fi primit in perioada 14.05.2013-31.05.2013 pentru indemnizatie copil

mentionez ca in aceasta perioada am stat in cocediu crestere copil

ce ar trebui sa fac? multumesc
am inteles ms frumos
multumesc , pentru promptitudine , nu am avut nici un alt venit impozabil ,nu am lucrat nimic ,am sa contestez ms frumos
problema mea este ,,de unde stiu eu ca asa trebuie sa fie ....cine imi explica mie ...un om de rand ...cum stau lucrurile...am intrat in decembrie 2012 parca pe 11 in ccc.....si am luat prima plata in ianuarie 2013 ...nu mai stiu exact cand a fost ultima ...dar stiam ca ...gata odata cu cererea de reincepere a serviciului se sisteaza...plata indemnizatiei ..si asa a fost ,,acum tre sa le dau bani inapoi ..pt ce??
da ,multumesc ,spune ca este suma totala platita necuvenit...
buna ziua ,am si eu o problema ,am fost in concediu crestere copil,am optat pentru un an ,am iceput serviciul dupa 6 luni mai exact in iunie 2013 data de 1, si recent am primit o decizie prin care mi se solicita sa platesc 820 ron pentru plata necuvenita in perioada 14.05 2013 - 31.05 2013 nu stiu cum se fac calculele dar as vrea sa contestez decizia ..nu stiu cum se procedeaza..oare voi avea succes ms frumos astept sugestii