avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate maryana2701

Activitate maryana2701

mai am dosarul respectiv de la credit...eu am dus o adeverinta sa poata creste suma imprumutata dar nu am semnat nici un act...am fost la banca si i-am zis doamnei de acolo sa imi arate unde am semnat eu??? raspunsul ei a fost pai astea erau contracte model mai vechi cred....am intrebat cum are cardul de credit asigurare si creditul nu? unde e actul conform careia am asigurare la card? asa puteti spune ca are ce vreti dumneavoastra asigurare...dupa aceea a dat-o la intors ca co-debitor inseamna sa platesti doar o mica parte? ....nu inteleg un lucru te poate obliga sa platesti o rata care este mai mare decat salariu tau?ce rau iti poate face daca nu faci fata ratelor? eu dupa cate stiu o rata nu poate depasi mai mult de 30% din venituri nu?
Buna seara, sotul meu a decedat acum doua sapt am fost la banca ieri sa rezolv si miau spus ca nu are creditul asigurare si culmea cardul de cumparaturi care milau dat are, bineinteles in actele mele nu e specificat daca am sau nu garantie... a ramas sa ma contacteze telefonic sa imi zica ce posibillitati am. Astazi au sunat sa imi zica ca eu sunt codebitor si trebuie platit alta varianta nu am....in contractul de acasa eu nu apar nicaieri....rata e destul de mare 1200-1300 ron iar salariul meu e de 1150 lei.
Ce optiuni am ce pot sa fac in privinta asta, nu imi pot permite si am si un copil, cum aflu daca a avut asigurare , creditul e de nevoi personale, va rog am nevoie de un sfat , o parere . Creditul are deja o luna intarziere nu vreau sa acumulez datorii sa ma trezesc cu altceva dupa dar nici sa platesc atat nu am cum.....
Va multumesc anticipat