avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Activitate mariana37

Activitate mariana37

Am fost la facultate in 2014 sa-mi iau o adeverinta si o foaie matricola si am aflat ca sunt exmatriculat. Mi s-a spus ca s-a trecut la sistemul Bologna si pentru ca nu am avut o nota in 2001 (defapt un referat cu o nota propusa de coordonator) am situatia neincheiata si m-au exmatriculat.

In 2001 am sustinut si promovat toate examenele si am prezentat si jumatate din proiectul de diploma profesorului coordonator de atunci.
Acum mi s-a spus ca nu am situatia incheiata (cu toate ca secretara de atunci mi-a dat din dosar diploma de bac sa fac o copie legalizata pentru dosarul pentru diploma si sa incep sa ma pregatesc pentru Licenta caci inainte sa dadea si examen scris si sustinerea orala a Lucrarii de licenta).


Eu din motive financiare nu am mai putut sa ma intalnesc si sa-mi finalizez lucrarea de licenta.

De 13 ani am crezut sa sunt absolvent fara diploma de licenta.
Am citit in carta universitatii un articol 44, ca pot sa solicit echivalarea la cerere contra cost a notelor din anii 97-01, cu toate ca secretara de acum nu m-a informat in sensul asta.
Nu am primit de 13 ani de la facultate, cu toate ca aveau nr de telefon si adresa nicio instiintare, avertisment ca s-a schimbat structura anilor scolari din 4 in 3 ani si schimbarea in credite a evaltuarilor, nici ca am fost exmatriculat.

Mi-am facut si lichidarea, ca nu am nicio datorie fata de ei tot semnat si parafat.

Singurul lucru care mi se da in urma unei cereri este situatia scolara contra cost 200 ron.

Ce e de facut, daca se mai poate ceva?
reinmatriculare + echivalare?