avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate andutza_92_ada

Activitate andutza_92_ada

VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS,NU MA POT INCADRA IN NICI O CATEGORIE DIN CELE MENTIONATE MAI SUS,
MA GANDEAM CA SA MA INSCRIU DIN NOU LA SCOALA POSTLICEALA LA ALT PROFIL INSA ,LUNA OCTOMBRIE FIIND INSA PRIMA LUNA DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR .TOT NU MA POT INCADRA DUPA CUM E SPECIFICAT LA PCT O?
o) se afla in perioada cuprinsa intre incheierea unei forme de invatamant preuniversitar si inceperea, in acelasi an calendaristic, a unei alte forme de invatamant preuniversitar, cursuri de zi, organizate potrivit legii, frecventate fara intrerupere;
Nu m-am inregistrat la Agentia de somaj dupa absolvirea scolii postliceale,in schimb cei de la AJOFM mi-au eliberat o adeverinta pe care sa o duc completata de la locul de munca impreuna cu copia de pe contractul de munca in intervalul de 1-15 noiembrie pentru a beneficia de 500 de lei,o parte din somaj ceva de genul acesta.Nasterea ar fii pe la sfarsitul lunii aprilie.
Buna ziua ,am si eu o dilema am terminat scoala postliceala anul acesta in 15 iulie pe toata durata scolii am primit si o pensie de urmas de pe urma parintilor,
iar din octombrie mi-am gasit un loc de munca pe perioada nedeterminata ,intre timp am ramas insarcinata m-ar interesa daca as putea beneficia de indemnizatia de crestere a copilului?Sau daca ar fii sa ma inscriu la alt profil la scoala postliceala as putea beneficia?Va multumesc !