avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Activitate mielug

Activitate mielug

Răspuns la discuția Returnare bani din indemnizatie
am sunat astazi la agentia judeţena pentru plăţi şi inspecţie socială prahova si de acolo mi s-a spus ca acesti bani mi s-au dat in plus ( si trebuie sa ii returnez ) deoarece actele la ei au ajuns in cursul lunii 24 chiar daca eu le-am depus la timp
in aceasta situatie mai pot intra sub incidenta prevederilor privind "amnistia fiscala"?
multumesc
Răspuns la discuția Returnare bani din indemnizatie
ce trebuie sa fac ca sa pot beneficia de amnistia fiscala ? care sunt pasii care trebuie sa ii urmez?
multumesc
Buna Ziua
am beneficiat de indemnizatie crestere copil timp de 23 de luni , iar la jumatatea lunii 23 am inceput munca , depunandu-mi actele pentru acea subventie de reinincadrare in munca mai repede, de 500 ron. Acum
dupa un an jumatate am primit scrisoare ca trebuie sa inapoiez 528 ron deoarece la acea vreme mi s-a dat mai mult .
Acest lucru trebuie facut in termen de 15 zile de la primirea documentelor altfel vom fi executati silit .
intrebarea mea este daca aceasta procedura este corecta ? si daca trebuie sa inapoiem acesti bani ?si daca da, ce inseamna aceasta executare silita , in ce consta in oprirea pe salariu a sumei datorate ?
Am vazut ca se poate face si contestatie in termen de 30 zile, dar pana la primirea raspunsului trebuie sa platim aceasta suma ? sau putem astepta concluzia contestatiei ?
multumesc frumos