avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Activitate diana_gabriela

Activitate diana_gabriela

Buna seara!
In luna iulie 2014, am participat la un curs (5zile) platit de societatea pentru care lucrez. Dupa terminarea cursului mi s-a inaintat spre semnare un act aditional care ma obliga sa raman in societate 3 ani sau, in cazul in care demisionez, sa restitui suma corespunzatoare perioadei ramase din cei 3 ani. Mentionez ca actul aditional ARE TIPARITA O DATA ANTERIOARA INCEPERII CURSULUI, SI REPET MI S-A DAT SA-L SEMNEZ ULTERIOR CURSULUI. Mai mult, acum cateva zile am primit o notificare in care mi se aduce la cunostinta obligativitatea de a semna actul aditional. Important!! am refuzat sa semnez actul aditional, ba chiar am trimis un punct de vedere scris in care am spus ca nu am fost informata anterior despre obligatiile ce mi-ar reveni. Am tot cautat in codul muncii un articol care sa imi spuna clar ca actele aditionale se semneaza anterior formarilor...cat despre data scrisa pe actul aditional total falsa nu am gasit nimic! Presupun ca este o ilegalitate sa antedatezi un act! M-ar ajuta foarte mult un raspuns avizat