avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Activitate Olivia86

Activitate Olivia86

Răspuns la discuția Sanatate, comportament medic
Multumesc pentru raspuns si amabilitatea dvs.Dar ati putea va rog sa imi spuneti mai detaliat urmatorele demersuri ce ar trebui facute? O zi frumoasa!!! Multumesc!!!
As dori va rog un sfat....Mama mea a fost internata decurand in spital pentru o operatie de cataracta.Doamna doctor a dat gres deoarece ea este operata si la inima si ia un medicament pentru sange.Ia facut anestezia si a spus ca trebuie doar sa ii extraga un cheag de sange care l-a facut spunand ca de cataracta nu o poate opera pentru ca numai va vedea oricum cu acel ochi.A doua zi, cand i-a luat pansamentul s-a vazut desfigurata la fata.La intrebarea "De ce?" i s-a raspuns ca nu poate sa o faca mai frumoasa decat e.Si de cataracta nu o poate opera fara a i se mai da si alte explicati.A spus ca sambata poate pleca acasa si sa sa vina dupa doua saptamani la control si atunci i se va da biletul de iesire din spital...Intrebarea mea este: E corect ce a facut sau era obligata sa ne dea iesirea acum nu peste doua saptamani...Va rog sa ma indrumati ce as putea sa fac incontinuare! Va multumesc!!!