avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Activitate cickiman

Activitate cickiman

Discuție Vanzare masina
buna ziua ,sunt din sebes jud.alba si am o problema rezultata din vanzarea unei masini.
in data de 27 iulie anul in curs am fost cu masina mamei in targ sa o vand,am negociat cu o familie de romi sot si sotie ,aveau intre 50-60 de ani,ne-am inteles la pret care era sub valoarea masinii mai precis 1800 euro .au facut un test pana la ei acasa in teius,m-au invitat la un pahar de suc,era duminica si nu mai aveam unde face contractul pt ca se facuse ora 15 au zis ca imi da 1600 euro si a doua zi vin la sebes cu restul de 200 euro sa faca contractul cu mama ,au zis ca sa le las si masina sa mai vada cum merge ,crezand ca sunt cumparatori de buna credinta le-am lasat-o.a doua zi nu au mai venit si au inceput sa amane .acuma a venit o amenda pt rovinieta si au zis ca ei au vandut masina ca sunt bisnitari.am zis sa imi dea datele celor la care au vandut-o dar mau amanat si cu asta ba ca nu mai au nr de tel sau ca sa ii sun peste nu stiu cate zile ca imi fac rost de numar.precizez ca nu sa facut nici un fel de contract nici macar de mana si nu le stiu decat nr de tel si aproximativ pe unde locuiesc.ce as putea face in aceasta situatie.va rog sa ma ajutati.
va multumesc