avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1619 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela_c_l

Activitate mihaela_c_l

Răspuns la discuția Fals in acte
Scuze, pana luni nu am stiut de acest imprumut, nu pana ieri.

Multumesc pentru raspunsuri.
Discuție Fals in acte
Buna ziua. Luni am primit o comunicare de la un birou de executor judiciar conform careia cumnatul meu – fratele sotului – a introdus o cerere de recuperare a sumei de 55.000 Euro plus cheltuieli de executare, deoarece sotul meu ar fi imprumutat bani de la el si ar fi girat cu casa, bun comun al meu si al sotului.

Eu nu am stiut pana ieri de acest imprumut, mai grav este ca am copiat dosarul de la executorul judecatoresc iar pe contractul de imprumut apare o semnatura in dreptul numelui meu, aceasta nefiind a mea! Sotul nu mai locuieste cu mine de 7 luni si nu raspunde la telefon. L-am sunat si pe cumnatul meu si acesta afirma ca a semnat ceva, i-a dat ceva bani, dar nu stie exact cand a semnat si cati bani i-a dat. Bineinteles ca nu cred asa ceva. Problema este ca, din ce am citit pe internet, ar trebui sa depun plangere penala la politie pentru ca mi s-a falsificat semnatura. Eu de 7 luni incerc sa imi conving sotul sa divortam amiabil si nu vreau ca el sau altcineva sa aiba probleme din acest motiv, dar nici nu sunt de acord sa accept acele acte, pentru ca eu nu le-am semnat. Ce ma sfatuiti sa fac? Sa-mi caut un avocat?

Multumesc