avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate AdrianVi

Activitate AdrianVi

am mentionat in plangere deja ca si filmarile sa fie luate ca probe ... multumesc... acum astept sa vedem
Am fost la IML si au zis ca daca nu am semne vizibile , ei pot face controale amanuntite dar o sa platesc banii degeaba.Ideea e ca eu nu vreau sa o acuz de lovire , vreau sa acuz intentia de a ma agresa.O lovitura peste mana cu farul atovehicului atunci cand mana mea se retrage este superficiala , problema pe care vreau sa o rezolve politia este ce se intampla daca eu nu ma feream din fata masinii, plus parcarea la mai putin de 10 m de trecerea de pietoni , plus parcarea pe prima banda de circulatie, plus blocarea mai mult de 20 de min a autovehicului meu care era parcat regulamentar.Nu vreau sa ii fac rau degeaba si sa ma apuc sa inventez ca ma calcat sau alte chestii ... vreau doar sa raspunda pentru neregulile pe care le-a produs.Mai am o intrebare : Poate sa raspunda pentru cele prezentate mai sus daca exista camere de filmat si martori fara ca sa ajungem la tribunal?multumesc pentru raspuns
Buna ziua , in data de 16.11.2015 am parcat regulamentar , iar cand am vrut sa plec am gasit masina blocata de un alt autoturism, care se afla parcat pe prima banda de mers si la mai putin de 5 m de trecerea de pietoni.Dupa 20 de minute de asteptare am solicitat interventia politiei , dar pana la aparitia ei soferita autoturismului a venit la masina si fara nici un fel de explicatii a plecat lovindu-ma peste mana cu autoturismul.Lovitura nu a fost puternica deoarece am apucat sa ma feresc la timp.Am fost la sectia de politie , am depus plangere penala si mi sa spus ca trebuie sa imi scot un certificat medico legal.Daca la mana nu am patit nimic mai are rost sa merg la serviciul IML?Ce pot sa fac in continuare pentru a se face dreptate?Multumesc anticipat