avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate tetino

Activitate tetino

plangere scrisa la circa de politie am facut de o saptamana. Pana acum nu s-a deranjat nimeni sa vina sa vada despre ce este vorba( o fi banal cazul meu, o fi volumul de munca,sa fi fost alegerile de vina?,nu stiu,in termen de 30 de zile trebuie sa primesc un raspuns,indiferent cum va fi.Politia cand a venit la usa azis ca ,daca nu il prinde in flagrant ,risc sa fiu eu cel amendat la un moment dat. Revin la intrebarea mea de mai sus. Cum sa le dovedesc ca nu inventez?
Buna ziua,
Am si eu o problema la care sper sa-i gasesc rezolvare si cu ajutorul dvs. Am un vecin (un pusti)mare meloman , mai ales dupa orele 22.00. I-am atras atentia de cateva ori,presedinta blocului si administratorul la fel. Da pe moment,nu mai fac,promit,etc....minciuni cat casa. Am inregistrat muzica data tare cu un amarat de aparat foto digital care are si functie de inregistrare. De ce? Dupa ce l-am amenintat cu chemarea politiei a inceput sa-si faca in ambitie.Adica? Da drumul la muzica 5 minute, o opreste,mai da drumul iarasi 5 minute,iar o opreste si tot asa plus tipete, urlete ( ca sa asezoneze).In cele din urma nu am mai rezistat si am sunat la 112. Pana sa apara echipajul baietasul a opri muzica. Au venit oamenii si au constatat ca ... nu e muzica.Le-am povestit cum sta treaba si am vrut sa le demonstrez cu inregistrarea facuta de mine( de la mine din casa). Au spus ca ei nu pot sa ia in seama asa ceva. Intrebare? Cum reusesc sa o scot la capat cu acest nesimtit? Daca ma duc in instanta cu aceste inregistrari mi se vor lua in considerare? Cum altfel sa demonstrez ca individul isi bate joc? As putea sa-i dau o bataie buna dar altfel nu va mai scriam aici. Eu vreau sa rezolv normal, pe cale legala si sa reusesc sa-mi recapat linistea. Multumesc foarte mult pentru timpul acordat.