avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate flory_mariutza

Activitate flory_mariutza

Buna!
Povestea mea este asa...
Parinti mei au o casnicie de mai bine de 25 de ani, in trecut au mai existat unele acte de violenta din partea tatalui meu asupra mamei mele dar nu am avut curajul sa fac nimic cu privire la acest lucru deoarece speram ca va fi doar o etapa mai urata si ca va trece. Aceste acte de violenta aveau loc atunci cand tatal meu era in stare de ebrietate. Insa in ultimul an acestea s-au amplificat, tatal meu a inceput sa bea din ce in ce mai mult i-ar pe langa faptul ca distrugea lucrurile din casa a inceput sa devina din ce in ce mai violent cu mama mea. Pe langa amenintarile verbale si injuraturi a inceput sa o atace din ce in ce mai des. In urma cu 3 luni am plecat din tara in spania la sora mea si acum stau in continuare cu ea iar de cand am plecat de acasa lucrurile au luat-o razna si mai rau, lucturile devenit si mai grave. A fost implicata si politia intr-una din scenele petrecute intre ei. Mame mea a apelat la autoritati dupa ce el a lovit-o foarte rau ,dar politia nu i-a facut nimic tatalui meu, mama mea a si plecat de cateva ori de acasa ne mai suportand situatia si de frica lui insa pana la final s-a reintors acasa. Toata aceasta situatie o afecteaza psihic din ce in ce mai mult pe mama mea si are unele momente in care se pierde si face crize de isterie.am incercat sa o conving sa plece din acea casa si sa i-l lase insa ea nu prea isi doresta sa isi paraseasca casa in care a trait toata viata. Prin urmare as dorii sa fac ceva pentru amandoi incat sa i-a sfarsit toate aceste acte de violenta asupra mamei mele pentru ca altfel o sa o distruga in primul rand psihic si imi este tate frica sa nu se ajunga la ceva si mai grav din vreunuia dintre ei. Vreau un sfat, o solutie sau orice care sa ma ajute sa pun capat acestor lucruri inainte sa fie prea tarziu.
Va multumesc anticipat pentru orice raspuns sau orice parere!