avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Activitate dany060390

Activitate dany060390

Sa inteleg ca nu o sa am permisul pana cand nu se teemina dosarul, nu?
Buna ziua. Am comis un accident de circulatie in fata de 14 oct. In urma efectuarii manevrei de mers cu spatele am lovit o vecina pe care nu am sesizat-o,apoi am parasit locul accidentului nestiind practic de existenta lui. Femeia a cazut, un vecin a sunat la 112, ea a fost transportata la spital. In 20 minute am fost anuntat si eu de producerea accidentului de catre politie telefonic si am mers la urgenta (eram deja acolo pentru ca sunt student la medicina si mergeam la curs) unde m-am intalnit cu victima. In urma efectuarii testarii medico- legale victima a primit 2-3 zile de ingrijiri. Mai vreau sa precizez ca victima nu a depus plangere si nu vrea sa faca acest lucru. A dat o declaratie in ziua accidentului la politie ca nu are nicio pretentie. As vrea sa stiu si eu ce risc in situatia aceasta si cam cat ar dora pana se finalizeaza toata actiunea.Eu acum as putea sa imi cer permisul inapoI? Mi-a fost intocmit dosar penal pentru parasirea locului accidentului fara incuviintarea politiei si mi-a fost retinut permisul de coconducere. Imi cer scuze pentru deranj si va multumesc mult pentru timpul acordat .