avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate zizion

Activitate zizion

Discuție Declaratii pfa
ce declaratii se intocmesc in ian.2015 pentru un pfa
dar intreb ma amendeaza daca nu ma prezint citatia este pt.luni 8 dec.nu am cand sa ma duc la notar sau sa angajez avocat
daca nu ma prezint nici acum eu cu fratele ne poate amenda sau ce se intampla se judeca in lipsa
,suntem 4 frati parintii au decedat ,1 acum 6 ani iar celalat acum 4 ani nu am facut succesiune dupa parinti,pamantul se afala la frate care locueste in casa batraneasca a parintilor ,2 surori au dat in judecata fratele pentru ca vor si ele o parte,adica dreptul lor ce li s-ar cuvine,la inceput am fost de acord si eu cu cele doua surori ,dar,eu m-am retras nu mai sunt deacord pentru ca nu-mi trebuie nu eu ampatimit cu patintii cand a u fost bolnavi, el i-a inmormantat le-a facut toate obiceiurile ,pomeni tot ce trebuie,dar ele mi-au cerut o copie de pe buletin si au dat in judecata fratele care este bolnav netransportabil, nu m-am prezentat niciodata ,acum amprimt citatie din nou, sa ma prezint este departe imi trebuie bani ce trebuie sa fac nu ma pot prezenta ma sanctioneaza amendeaza daca nu ma prezit,sau ce pot face,fratelui bolnav nu ia venit citatie,se poate judeca fara noi doi<,cum sa procedez
pt.diferentele primite de la buget prin hot.jud.pt.anii 2012/2014 am cerut recalcularea pensiei am primit decizia cu o recalc.de doar 8 ronincepand din 1.xll. din urma nu mi se mai da nimic adica pt. fiecare an asa cred eu sa se fi recalculat si sa mi se dea diferenta.Nu sunt deacord cu aceasta diferenta este prea mica ce pot face,daca mi se mai da din urma diferenta.