avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Activitate Geo09

Activitate Geo09

Răspuns la discuția Violenta in familie
Am inteles acum, va multumesc frumos pentru raspunsurile Dvs. Mi-ati fost de mare ajutor!
Răspuns la discuția Violenta in familie
Da, este foarte adevarat ceea ce spuneti, insa in momentul in care vom parasii domiciliul este posibil sa se considere parasire de domiciliu din parea mamei?
Răspuns la discuția Violenta in familie
Va multumescdin suflet pentru sfaturi. Daca vom parasii locuinta, nu se va considera parasire de domiciliu? Voi apela la un mediator si psiholog, mai intai de toate, insa cunoscandu-l pe tatal meu, sunt convinsa ca nu va accepta...Nu a amenintat niciodata cu sinuciderea, amenintarile lui sunt cu privire la viata noastra...la a mamei mele...
Răspuns la discuția Violenta in familie
Va multumesc pentru raspunsul Dvs. Eu sunt fiica. Am 30 de ani ir situatia aceasta este inca din copilarie. Tatal meu a lucrat in politie si ne a amenintat intotdeauna ca daca mama incearca sa bage divort o sa o omoare si o sa le faca rau si bunicilor nostrii, pentru ca el, mai bine ca oricine stie ce sa faca si nimeni nu o sa ne creda pe noi, in fine am trait si inca traim un adevarat cosmar. A avut o perioada in care nu a mai consumat alcool cu toate ca atitudinea nu si a schimbat o ft tare, numai ca ne puteam odihnii seara (deaorece in momentul in care cosuma alcool se transforma intr un demon), insa acum a reaparatut acest cosmar...a inceput din nou sa bea...din nou viata noastra este un cosmar...Am ajuns efectiv la capatul puterilor si atat eu cat si fratele meu ne dorim sa ne intemeiem o familie iar pt mama noastra ne dorim liniste, ca atare vrem ca mama sa intenteze divort. Intrebarea mea este daca pe perioada divortului noi putem parasii casa deoarece asa cum v am spus este extrem de violent si in momentul in care ii vom comunica decizia noastra mi e ft teama pt viata mamei si a nostra implicit. Cum trebuie procedat? Va multumesc
Buna ziua,

Anevoie de cateva sfaturi cu privire la situatia delicata in care ma aflu impreuna cu familia mea... Este vorba despre violenta in familie, mai exact despre tatal meu care este ft agresiv atat verbal cat si fizic. Am rugamintea sa mi spuneti daca putem dezbate acest subiect pe forum. Am mare nevoie de cateva sfaturi. Va multumesc s astept raspunsu Dvs.