avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Activitate giredeamirela

Activitate giredeamirela

parintii s-au despartit cand copilul era foarte mic . desi sta in acelasi sat cu noi nu se viziteaza si nici macar nu -si saluta bunicii si tatal. intradevar actiunea trebuia inaintata de mai mult timp, dar sincer nu stiu ce s-a intamplat si nu a depus-o . mie una nu mi se pare corect sa plateasca o pensie unui copil care nu este al lui si care nu stie ce este acela respect.eu cred ca exista o solutie.
va multumesc foarte frumos pentru raspuns. acum asteptam sa il dea ea in judecata pentru neplata pensiei?
buna seara . sotul meu plateste pensia alimentara baiatului sau in varsta de 14 ani.el a fost obligat sa plateasca 150 roni pe luna. a platit aceasta suma pana acum cateva luni chiar daca este convins ca baiatul nu este al lui. fosta lui sotie este o femeie care ii place sa aiba si alte relatii extraconjugale, fapt ce a fost facut si in timpul casniciei cu el. am vazut si eu baiatul si chiar nu seamana deloc cu el. daca il da in judecata pentru neplata pensiei alimentare poate, sotul meu, sa ceara un test de paternitate? ce putem face in acest caz.