avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 985 soluții astăzi
Forum Activitate DiaconescuSandu

Activitate DiaconescuSandu

PETITIE

Va rog sa-mi rezolvati problema vechimi
Sunt absolvent al Scolii Militare de Ofiteri de Aviatie specialitatea Naviganti Rezerva din anul 1986 (data 18.08.1986)
Am fost incadrat la Aeroclubul Central Roman dupa absolvirea scolii de aviatie (conform D.Av.C nr 18/23.091986)unde am lucrat ca pilot profesionist.
Detin echivalarea studiilor militare de 3 ani ca subinginer in specialitatile (transporturi aeriene,aviatie sportiva,meteorologie,transporturi auto)de la Ministerul muncii si protectiei sociale/oficiul de probleme speciale art 6(3)

Din anul 1995 01.12 sunt incadrat ca profesor la Clubul Copiilor si pana in prezent fara intrerupere.

Calificari didactice:
Definitivarea in invatamant specialitatea Aeronave 22-25 aug.1998
Titularizarea in invatamant in anul 2000 conform deciziei 72/2000 a ISJ Dambovita
Gradul didactic II nr 6211 din 16.12 .2008 specialitatea Inginerie Aerospatiala
Echivalarea studiilor pe baza ECTS/SECT,din SSD in S ciclul I in domeniul Inginerie Aerospatiala specialitateaConstructii aerospatiale,
Inscris la gradul didactic I sesiunea 2017.
In prezent sunt incadrat la club cu o vechime in invatamant de 25 de ani, desi, conform actelor, am o vechime de 28 de ani

In urma celor expuse mai sus, va rog sa-mi analizati situatia astfel incat sa pot fi incadrat conform Anexei 5 legea 63/2011 si recuperarea sumelor restante aferente.
Va rog ca in termen legal sa-mi comunicati modul de solutionare a petitiei si masurile dispuse.