avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate feriha83

Activitate feriha83

Răspuns la discuția Recunoastere paternitate
usor de zis greu de facut
Răspuns la discuția Recunoastere paternitate
in regula dar eu nu inteleg de ce in momentul cand ramane gravida nu-l cauta pe prostul care i-a facut bucuria si nu-i zice ,macar ar sti de la inceput nu dai buzna in viata cuiva dupa patru ani si zici ,,bravo esti tatic,,vreau pensie alimentara,poate sunt eu cretin si nu inteleg dar mie asa mi sa-r parea normal
Răspuns la discuția Recunoastere paternitate
nu cred ca mai inteles eu iubesc copii ,iar cand am zis ,gen ,m-am referit la o femeie care se culca cu sase tipi intr-o luna si face copii pe banda rulanta ,are trei pana acum cu barbati diferiti toti aflanduse in pozitia mea adica au aflat dupa cativa ani buni ca vor fi tatici vi se pare normal .Toata lumea judeca barbatii dar oare nu au si ei dreptul la decizia de a avea un copil indiferent daca este dupa o aventura de o ora sau o relatie durabila
Răspuns la discuția Recunoastere paternitate
stiu ca nu pot refuza adn-ul dar totusi noi ca barbati nu avem niciun ajutor legal contra acestor gen de femei și de ce nu a zis acum patru ani și nu sunt misogin nu am nimic contra copiilor eu si sotia mea ne dorim unul dar cu sotia nu cu altcineva de fapt de vreo opt ani incercam dar fara rezultat
Răspuns la discuția Recunoastere paternitate
asa este nu sunt trecut pe certificat,dar ea sustine in plangere ca am avut relatie pe toata perioada sarcini si ca am ajutato cu bani ceea ce este fals,nici macar nu am stiut de sarcina nu are nici o dovata cat de mica in privinta asta.Iar cum zice ea ca am trait in concubinaj iarasi fals nu am fost despartit nici macar o zi de sotie.Am facut intampinarea
Am o mare nelamurire am primit o instiintare ptr a recunoasre paternitatea unui copil si pensie alimentara ,mentionez ca am fost o singura data cu fata respectiva iar dupa patru ani ma da in judecata fara ca eu sa fi stiut de existenta copilului cum ma pot apara in aceasta situatie.SUNT casatorit de 10 ani iar asta s-a intamplat acum cinci ani Iar persoana respectiva avea relatii cu mai multi i aceasi perioada