avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate tautandreigeorge

Activitate tautandreigeorge

Buna ziua as vrea sa ma ajutati cu un raspuns , daca am fost condamnat la 1 an si 6 luni cu suspendare plus 2ani de incercare la data de 31.05.2011 fara interzicerea unor drepturi si am fost retinut 24 de ore . Dupa cateva zile am facut recurs iar dupa 2 zile m.am razgandit si avocata mea a retras recursul iar pe site la curtea de apel cluj apare abia la data de 29.09.2011 ca se ia act de retragerea recursului.***Complet: Completul 4R
Tip solutie: Retras
Solutia pe scurt: Ia act de retragerea recursului declarat de inculpatul TAG, împotriva sentintei penale 691 din 31 mai 2011 a Judecătoriei Cluj Napoca. Stabileşte în favoarea Baroului de Avocaţi Cluj suma de 200 lei onorariu pentru apărător din oficiu, ce se va plăti din fondul Ministerului Justiţiei. Obligă pe inculpatul TGE să plătească în favoarea statului suma de 400 lei, cheltuieli judiciare, din care 200 lei reprezentând onorariu avocaţial. Decizia este definitivă. Dată şi pronunţată în şedinţa publică din 29 septembrie 2011***

DILEMA MEA E CA DE CAND INCEP SA IMI CALCULEZ CEI 3,6 ANI? Si cei 3,6 ani sunt ani completi sau mai putin.

MULTUMESC!#-o#-o