avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate Simona-ym

Activitate Simona-ym

Buna ziua. in urma divortului am obtinut custodia comuna a copilului dar nu avem un program de vizita stabilit din cauza timpului in care tatal este mai mult la munca decat acasa. Ne vedem numai duminica 2 3 ore pe zi. In timpul procesului de divort eu am cerut custodia copilului din cauza ca imi e frica de el, ca o sa ia copilul si nu o sa-l mai aduca niciodata, de multe ori mi-a zis ca el are dreptul sa ia copilul si poate sa plece din tara fara sa imi zica si pot sa ma duc mult si bine la politie ca nu o sa-l gaseasca, am incercat sa spun in intanta dar doamna nici nu a vrut sa ma asculte si cu greu a luat cererea de la mine cu programul de lucru care imi ceruse intr-o sedinta anterioara. Locuim in acelasi oras si nu vreau sa las copilul singur cu el, iesim impreuna si plimbam copilul sau mergem intr-un local, acasa la curte unde locuiam inainte sunt 2 camere si o veranda. nu are baie sau bucatarie, este foarte multa mizerie el nu face curat, in curte sunt aruncate niste covoare, gardul rupt. cei de la social au fact expertiza numai unde suntem stabiliti, la parintii mei, acasa la el nu au fost. de cate ori merg acolo cu copilul, ii ies niste bubite pe corp si am hotarat cu medicul de familie sa merg cu copilul la un dermatolog, si sa refuz sa mai merg acolo. m-a amenintat ca se duce la tribunal sa imi faca plangere ca el nu vede baiatul deloc, desi am iesit in fiecare duminica. ce pot sa fac? nu ma pot intelege cu el. Mai ales daca bea il suna si pe tatal meu si il ameninta ca isi va pierde serviciu si ca ne va distruge, ca sa se razbune.