avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate BotLaurentiu

Activitate BotLaurentiu

Răspuns la discuția Oferta incarcare cartela mobil
Asa este si vreau sa-i fac sa-si plateasca greseala si s-o indrepte.
Răspuns la discuția Oferta incarcare cartela mobil
Raspunsul dumneavoastra este aproape identic cu cel oferit de ei, dar eu am 3 probleme;
1- mesajul lor suna "Reincarca PANA LA 01.01.2015 cu 5 euro credit si extraoptiunea cu ...... se reinoieste automat" deci nu spune cand.
2- mesajaele ar fi trebuit sa plece deoarece aveam suficiente minute ramase din cartela anterioara si am primit pt fiecare mesajul de credit insuficent (a incercat o angajata de-a lor sa-mi explice ca oferta ar fi valabila doar 30 de zile)
3- dupa efectuarea platii au trimis mesajele care initial au fost blocate

Deci e ca si cum iti scriu ca iti fac un serviciu contra unei taxe iar dupa aceea te trezesti ca domnule banii aia s-au dus pt. cateva mesaje ca esti mic prostut si mai poti inghti chestii de genul platesti servicii ioc.
Buna ziua,
Pe 31.12.2014 am trimis in jur de 80 mesaje in diverse retele la care am primit raspuns: credit insuficient si obisnuitul mesaj "incarca pana la 01.01.2015 ..... si oferta... se va activa automat". Am incarcat cartela cu 5 euro iar ei nu mi-au activat oferta automat luandu-mi din cei 5 euro c.val mesajelor si a apelurilor la alte tarife.
I-am contactat si au incercat sa-mi explice ca :
Referitor la solicitarile dumneavoastra, asa cum am discutat si telefonic, creditul reincarcat a fost folosit integral pentru servicii, urmand ca din 01.01.2015 sa se reinnoisca pe cont optiunea OFERTA 5. Din pacate in 01.01 nu ati mai avut pe cont 5 Euro pentru a se realiza o astfel de reinnoire, de aceea tot ce ati continuat sa folositi a fost tot din creditul reincarcat in 31.12.
Ati mai auzit de asa ceva, nu inteleg eu bine, sau este o inselaciune?