avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1993 soluții astăzi
Forum Activitate bustedonline

Activitate bustedonline

Răspuns la discuția Acuzatie de denigrare
Buna ziua ! Este justa constatarea ! Adevarat ! Nu intereseaza pe nimeni de viata personala a nimanui !! Dar cand asta afecteaza raportul de lucru...este o problema...drept dovada , procesele intentate...Viata personala a dansei nu ma intereseaza pe mine...dar asocierea dintre cei 2 a facut mult rau ,multor personae...deci..aici este problema...Este incalcita situatia...
Răspuns la discuția Acuzatie de denigrare
Buna ziua ! Va multumesc pentru atentia acordata ! Ca sa fiu mai explicit voi preciza exact ce anume se spune in postarile de pe facebook ! Poate ca au relevanta ! Mai precizez ca postarile au fost facute de mai multe personae sub pseudonime... Deci : postarile spun ca Directoarea societatii are o aventrura cu un agent de paza ! Lucrul este adevarat fiindca locuiesc impreuna ! Deci denigrarea nu exista fiindca este un fapt real ce poate fi probat !! In consecinta , in cadrul procesului pe care il am cu aceasta societate , voi preciza instantei ca sunt hartuit ! Nu am fost citat official ! Prezentarea agentei la mine la poarta a fost foarte dubioasa ! am intrebat-o : daca tot ati venit ,de ce nu a-ti adus citatia cu dvs ? Raspunsurile au fost foarte vagi....doresc sa ma intimideze pe toate caile sa renunt la procesele intentate impotriva societatii..
Răspuns la discuția Acuzatie de denigrare
Buna ziua ! Acesta este paradoxul !! Agenta respectiva ( era o agenta de politie imbracata in uniforma ) a spus ca I sa dat acest caz spre investigare . Eu personal , avand in vedere ca am un process pe rol cu societatea comerciala care a facut acest denunt la politie , inclin sa cred ca ma hartuiesc prin toate mijloacele posibile ! Stiu , din surse ca , conducatorul acestei unitati a fost la comandantul politiei Ploiesti si au discutat neoficial , drept urmare sa ajuns ca politia sa se tranforme in echipa de recuperatori sau batausi . Am o intrebare va rog : pot spune in instant ca sunt hartuit ? Am numele si numarul de tel al agentei...pot face acest lucru ? va multumesc pentru timpul dumneavoastra !
Răspuns la discuția Acuzatie de denigrare
buna seara....inseamna ca este clar un abuz ! ma insel ?
Răspuns la discuția Acuzatie de denigrare
Buna seara ! Astazi,dupa atata timp,sa prezentat la mine la poarta o domnisoara,agent de politie ! Eu nu eram acasa si a lasat mamei mele un nr de tel spunandu-i ca eu ar trebui sa o sun ! am sunat-o si mi-a spus ca daca vreau sa ma duc la Politie sa dau declaratie in legatura cu postarile de pe facebook...I-am raspuns ca nu consider ca este normal ca sa vina un agent la poarta,in civil si sa lase scris pe o bucatica de hartie nr de tel ca eu sa o sun...cand I-am precizat ca face un abuz,a dat inapoi si a inceput sa fabuleze...I-am solicitat o citatie oficiala si aici a spus ca o sa discutam...cu respect intreb..: este normal asa ceva ? sa vina politia sa lase numere de tel aiure,iar cand am spus ca vreau citatie a dat inapoi speriata ?? Va multumesc pentru atentie !
Răspuns la discuția Acuzatie de denigrare
Buna ziua ! Mai intai va multumesc pentru atentie !! Exact asta este si nedumerirea mea ! imi este teama sa nu fie un abuz ! presupun ca va trebui sa merg acolo si sa aflu in baza a ce sunt chemat...ce lege...dar intentionez sa iau la cunostiinta in scris...fiindca de abuzuri ale politiei Ploiesti sunt satul...va voi tine la current...de asemenea nu voi da nici un fel de declaratie scrisa..sper ca procedez correct.
Buna seara . Astazi am fost chemat la politie pentru a da explicatii asupra unor postari facute pe facebook cu privire la o persoana cunoscuta mie . Mai exact : in cadrul unui forum de pe facebook s-au facut unele afirmatii despre aceasta persoana . Persoana vizata considera responsabili de aceste postari 4 persoane pe care ea le-a concediat si toti 4 am fost convocati la politie . Precizez ca postarile de pe facebook au fost facute de aceste persoane sub pseudonime,numele noastre neaparand nicaieri..Cu toate ca nu am nici o legatura cu aceste postari,precizez ca le-am citit si eu si sunt perfect reale !! Presupun ca denigrezi in momentul in care aceste afirmatii nu au nici o baza reala ! Dar, din contra ! Postarile sunt legitime si reale..Intrebarea mea este : de ce sunt chemat la politie , ce anume investigheaza acestia si mai ales..nu ar trebui mai intai politia sa vada daca postarile sunt reale si dupa aceea sa caute vinovati ? Cum ma pot apara ? Este necesar sa dau declaratii ? Va multumesc pentru atentie .