avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Activitate agapimarius

Activitate agapimarius

Buna ziua, referitor la Sediul Profesional si la stabilirea impozitului pe 2016, eu detin PFA cu sediul profesional intr-o casa, dar activitatea propriu zisa o desfasor pe teren, nu desfasor nici o activitate economica in casa unde este inregistrat PFA ca sediu profesional. Va rog sa-mi spuneti cum procedez sau ce declaratii ar trebui sa completez si unde si cum se depun.
Va multumesc anticipat
Buna seara, as avea o intrebare: referitor la impozitul achitat la Primarie taxe locale pentru o masina care nu mai era in circulatie de prin 2001. In urma cu cateva zile am reusit sa obtin de la politie serviciul inmatriculari cu interventii si multe reveniri, certificatul de radiere pe care este trecut citez" Radiata de drept conform art.6. oug 189/2005 mai jos Radiata cu data de 09 03 2007" semnata si stampilata cu data de 15 01 2015. Intrebarea este daca vi se pare normal ca dupa aproximativ 8 ani Politia sa emita certificatul de radiere doar la cerere si nu sa-l trimita sau sa sesizeze proprietarul cum ar fi fost normal si daca pot recupera
contravaloarea impozitului achitat in perioada 2007-2015 de la Primarie taxe locale ori sa considere banii,impozitul achitat in avans pentru casa pentru anii urmatori. Va multumesc anticipat. Best regards
www.avocatnet.ro/content/for...
Buna seara, as avea o intrebare: referitor la impozitul achitat la Primarie taxe locale pentru o masina care nu mai era in circulatie de prin 2001. In urma cu cateva zile am reusit sa obtin de la politie serviciul inmatriculari cu interventii si multe reveniri, certificatul de radiere pe care este trecut citez" Radiata de drept conform art.6. oug 189/2005 mai jos Radiata cu data de 09 03 2007" semnata si stampilata cu data de 15 01 2015. Intrebarea este daca vi se pare normal ca dupa aproximativ 8 ani Politia sa emita certificatul de radiere doar la cerere si nu sa-l trimita sau sa sesizeze proprietarul cum ar fi fost normal si daca pot recupera contravaloarea impozitului achitat in perioada 2007-2015 de la Primarie taxe locale ori sa considere banii,impozitul achitat in avans pentru casa pentru anii urmatori. Va multumesc anticipat. Best regards