avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate talibanu1991

Activitate talibanu1991

Pai am buletinul bisnitarului si al proprietarului...si proprietarul mia spus ca o va radia din circulatie dar ma gandesc ca nu are cum deoarece cartea si talonul sunt la mine dar el figureaza la impozit si in actele masini...o poate radia din circulatie? Fara acte?
Buna ziua,am o intrebare legata de un autoturism,caruia l-am achizitionat in urma cu 2saptamani...de la un bisnitar,si am facut un contrat de vanzare cumpararr cu el,lam intrebat de fiscal si mia dat un nr de telefon al proprietarului masini adica pe scurt(bisnitarul a cumparat masina de la respectivul proprietar si eu am cumparato de la bisnitar) in fine mia dat nr proprietarului ,am luat legatura cu el si mia spus ca are datori la o banca in jur de 10000 de lei si ca ia pus banca sechestru judiciar cu executare silita pe masina respectiva care e la mine si pe inca doua autoturisme...bisnitarul nu mia spus nimic in legatura cu aceste probleme mia zis pentru fiscal ia legatura cu proprietarul si til va da...in fine,nu mai pot da de bisnitar sa imi dea banii inapoi si nustiu ce sa fac! Va rog ajutatima cu un sfat!:((