avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate bugariuciprian

Activitate bugariuciprian

Răspuns la discuția Atentie la actele masinii !
Contractul de vanzare l-am semnat doar eu si banuiesc ca nu a fost autentificat de notar in acel moment,nu am primit un exemplar al acelui comntract.
Din sfaturile dumneavoastra inteleg ca trebuie sa insist din nou la notar.
Va multumesc pt sfaturile primite
Mi-am vandut masina personala in august 2013 unui individ care se ocupa de vanzare-cuparare de masini,am mers la un notar unde eu am semnat,am primit banii dar individul respectiv nu a semnat intelegandu-se cu doamna notar sa semneze mai tarziu el sau celui caruia ii va vinde masina. Eu de buna credinta i-am inmanat toate actele masinii impreuna cu cheile masinii. La inceputul lui 2014 am mers la finante sa-mi platesc si eu impozitele unde surpriza ,masina respectiva figureaza inca pe numele meu.. L-am contactat pe respectivul cerandu-i explicatii,raspunsul lui a fost ca el a vandut masina mai departe unor alte persoane care la randul lor au vandut-o mai departe si ca nu stie unde a ajuns masina si ca nu ma poate ajuta.Eu si anul acesta trebuie sa platesc impozit pe aceasta masina ba chiar si o amenda pt rovigneta.La finante m-i sa spus ca nu pot radia masina fara actele masinii sau contractul de vanzare pe care eu nu le am.Ce pot face sa ies din aceasta situatie?