avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate d_costandache

Activitate d_costandache

Răspuns la discuția ordinul de restrictie
am inteles ca poate fi martor chiar fata mea de 12 ani jumate care poate sa spuna tot ce face tatal ei si o intrebare as mai avea ce inseamna regim de urgenta cat de repede poate sa ii de-a restrictia?
Răspuns la discuția ordinul de restrictie
este si el copropietar,pt ca am construit casa atunci cand eram casatoriti,dar pana la partaj vreau sa ii fac evacuare pt ca nu se mai poate locui cu el sub nici o forma,imi terorizeaza fetele are probleme mari psihice,politia este incontinu la poarta noastra,mi/a vandut tot de prin casa si ameninta ca da foc casei,ca ne omoara si apoi se omoara si el
Răspuns la discuția ordinul de restrictie
vreau totusi sa stiu daca am vreo sansa sa il evacuiez si in cat as putea sa obtin acest ordin de restrictie,pentru ca lucrez in austria cu contract cate o luna acasa si o luna in austria
fostul meu sot inca traieste impreuna cu mine si cei doi copii de 12 si 6 ani,dar pe timp ce trece este mai alcoolic si ne agreseaza verbal si psihic,vinde tot ce prinde din casa,a fost internat de multe ori la psihiatrie,dar fara nici un rezultat,as vrea sa stiu cum pot sa il evacuiez si sa obtin un ordin de restrictie.mentionez ca el nu a muncit si nici nu munceste,numai eu am lucrat si lucrez.