avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Activitate sergiualexandru83

Activitate sergiualexandru83

Răspuns la discuția Santaj la partaj
tatal meu nu trebuia sa il de.a avocata lor afara,unde sunt drepturile mele,consider ca acel act poate fi nu.l,chiar dak la.m semnat in fata unui avocat,consider ca un act legal se face la notar!
Răspuns la discuția Santaj la partaj
ma intereseaza dak pot contesta acel act in instanta si dece nu la lasat pe tatal meu macar ca martor,unde sunt drepturile mele si demnitatea mea de om?
Buna seara,am urmatoarea problema!voi incepe un proces de divort si partaj cu sotia mea,problema este partajul......in timpul casatoriei am contractat un credit de nevoi personale cu ipoteca,ipoteca find pusa pe apartamentul socrilor mei iar cu bani contractati de la banca am construit o casa!mentionez ca am gasit cumparator sa vand casa sa achit acest credit si sa ridic ipoteca.astazi am fost chemat la barou de catre sotie,soacra mea si avocata lor sa cadem de acord asupra partajului(casa,creditul si ipoteca).Intrebarea mea este urmatoarea,dece avocata sotiei.....a facut un asa zis act de tranzactie si obliganduma pe mine sa ii platesc soacrei mele 2000 lei desi sunt contravaloare a 1/2 din anumite rate care zice ca le.a platit dovedind cu chitante,desi noi ca parti noi nu am inceput nici macar primul termen pentru divort! acest act la.m semnat fara avocata mea d fata si mai mult d atat este legal acest act ca proba in instanta legat de partaj,este avocata in masura sa faca un act de tranzactie fara stampila ei doar cu semnatura ei,dece avocata a semnat exemplarele noastre si pe acel exemplar care a ramas la ea nu la semnat,spunand ca dak o obliga judecatorul sa semneze o va face?!mentionez ca acest act la.m semnat pentru ca sotia sa vina la notariat sa facem antecontractul de vanzare al casei iar cu acei bani sa achitam creditul care este pe numele meu si ipoteca pe casa parintilor ei.....mentionez ca inca nu sunt inca divortat iar prima infatisare o am pe data de 27.02.2015!pot face plangere pentru santaj impotriva lor si a avocatei si cat de imputernicita este avocata ei in astfel de caz?.....va rog sa ma sfatuiti ce sa fac pentru ca,cred eu ceva este necurat la mijloc.Va multumesc