avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate RaducuRaducu

Activitate RaducuRaducu

Răspuns la discuția Pensie alimentara
mda aveti mare dreptate va multumesc.
Răspuns la discuția Pensie alimentara
uare ar fi mai bine daca nu as trimite aceste acte,se poate judeca in lipsa,fara documentele mele?va multumes foarte mult.
Răspuns la discuția Pensie alimentara
uare ar fi mai bine daca nu as trimite aceste acte,se poate judeca in lipsa,fara documentele mele,se plateste pensia alimentara decand e copilul la el sau decand se depun actele?

am 2 fete 5 ani, si 15 ani

fata de 15 ani o cresc singura de la varsta de 1 an si nu am cerut pensie alimentara.
Răspuns la discuția Pensie alimentara
pai si nu am acei bani,si sincer chiar nui am ce se poate intampla,va multumesc mult.
Răspuns la discuția Pensie alimentara
copilul sta de 7 ani la tata,eu neavand conditii unde sa-l cresc,stam 4 persoane intr-o camera.si nu sunt chemata in instanta scrie doar comunicare adresa,si datele personale pe care ar trebui probabil sa le trimit.stiti cam ce pasi ar urma acest proces??
Buna ziua,ma puteti ajuta cu citeva detalii.Am un copil minor rezultat din concubinaj,am trait linga persoana respectiva timp de 7 ani,si dupa foarte multe batai si certuri,el fiind dependent de alcol am decis,sal parasesc si am luat copilul cu mine,timp de 1 an copilul a stat cu mine,dupa repetate amenintari la 2,3 dimineata am decis ca,copilul sa ma-i stea si la el,copilul neavand certificat de nastere,pentru ca la data nasteri lui concubinul nu avea buletin si nici certificat de nastere,in anul 2013 cand concubinul a optinut buletinul am decis sa-i facem copilului certificatul de nastere,iar acum fostul concubin a facut o plangere,la tribunal cerandumi pensie alimentara,si mam trezit acasa cu un plic iar pe prima foaie scrie asa. Comunicare Adresa,si plangerea facuta de el la tribunal, plangerea avand mari greseli gramaticale nu prea inteleg,iar in loc de numele meu intreg scrie prenumele meu si al actualului sot si adresa gresita.daca ma puteti ajuta vas fi ft recunoscatoare,ar putea el optine aceasta pensie alimentara,eu avand acum inca 2 copii minori si nu am nici un venit..va multumesc Mihaela.