avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters345122

Activitate ContSters345122

Aici zice ceva de perioada de incercare...dar nu zice nimic de condus...asta inseamna ca mi-l anuleaza? Perioada de incercare nu era pe vechiul cod penal si acum este amanarea pedepsei pee noul cod ? Sau sunt valabile amandoua variantele ? Daca nu zice nimic de condus sa inteleg ca se anuleaza in cazul ''perioadei de incercare'' si ma duc dupa un an de la definitiva pentru a face redobandire ? Perioada de incercare inseamna ca e condamnare asa stiam...doar in cazul '' amanarii pedepsei'' cu termen de incercare 2 ani nu e condamnare ! Nu?
Pai si asta e acelasi lucru cu incercarea...sau sunt diferite?
Cred ca am gresit...e acelasi lucru cu ''incercarea'' ...nu inteleg asta era pe vechiul cod penal...iar acum este ce v-am intrebat mai sus ? Nu mi se pare sa fie acelasi lucru..in cazu asta am inteles ca se anuleaza si trebuie sa dau de permis dupa perioada de incercare...
Sper..ca am vazut pe aici discutii in care se vorbea ca au fost altii pe la ghiseu si pana la urma sa anulat permisu si nu sa practicat legea ci sa interpretat.
Da domnule avocat! Si am auzit un zvon ...dar nimic concret..e adevarat ?
As vrea sa stiu si eu sigur ..daca am fost condamnat cu suspendare si se amana executarea pedepsei (NCP) 2 ani...ma duc cu definitiva la politie si imi pot lua permisul inapoi sau nu ? Sau permisu se anuleaza si este doar un zvon ca ar merge facut acest lucru prin NCP? Am fost pedepsit in felul aceasta pentru refuz de probe.