avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Activitate Alida_W

Activitate Alida_W

Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Stim.Nu, nu difera foarte mult.Cel putin pana acum nu a fost asa.
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Trebuie sa fie pe acolo pe site inm arhiva ani trecuti.Sau google si cauti ratio inm
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
PasatGeorge a scris:

Grila este din cartea de Teste-grila a doamnei Andrea-Annamaria Chis.In ceea ce priveste baremul, varianta corecta de raspuns este litera b.Luand pe rand si analizand toate raspunsurile constat urmatoarele: raspunsul de la lit c. este gresit intrucat conform art. 43 alin. (2) judecatorul care stie ca exista un motiv de incompatibilitate in privinta sa ESTE OBLIGAT sa se abtina de la judecarea pricinii.Problema pe care o am eu este in privinta raspunsului de la lit. a. . Daca judecatorul poate fi recuzat in orice stare a pricinii (asta pentru ca motivul de incompatibilitate este unul absolut) , cu atat mai mult acesta POATE fi recuzat de catre oricare dintre parti inainte de inceperea dezbaterilor. In opinia mea si raspunsul de la lit. a. este corect .

Foarte corect rationament.Ce e bun pentru toti, e bun si pentru mine. Extrapoland, e si a - corect.
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
a.c.
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Pe FB se posteaza grile si se si raspunde.Punem si noi pe aici sau ne tot salutam unii pe altii pana in august?
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Degeaba ai cunostinte daca vine ala din coada si te da in jos ca a obtinut o nota mai mare la interviu, ca a raspuns mai pe placul comisiei decat tine.Pana nu vad lista finala finala, nu mai cred nimic.
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Mie imi plac cele ale lui Danilet.Simple, dar anul asta m-am verificat cu ele pe cod.Sunt ok.
Răspuns la discuția Admitere INM 2016

Si mie imi trebuie ceva bun pe procedura penala. Si la penal merg pe Streteanu. Cum e Micu? mi-a zis si mie cineva de el, esti a doua persoana care aminteste de numele asta.
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Dupa Streteanu invata cineva?
Răspuns la discuția Admitere INM 2016
Ce sa zic, chestia cu primul candidat am zis-o si eu p-aici.Ciudata si stranie intamplare.Ce inseamna, ca daca eu predau matematica sa ma respinga ca vin din minunatul sistem de invatamant?
Iar afirmatiile ca ar fi vandute locurile si ca s-ar da grile dinainte,unora, pana la proba contrarie, sunt doar prezumtii.Adevarate sau false, poate fiecare in crezul lui stie ca exista posibilitatea asta dar refuza sa creada.Nu ii pot da dreptate tipei, nu o pot contrazice.