avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate Alexiaradu

Activitate Alexiaradu

Răspuns la discuția Executare silita
Nu sunt din Bucuresti , dar cred ca legile sunt pentru toata lumea la fel sau cine da mai multi bani are castig de cauza .....
Răspuns la discuția Executare silita
Multumesc pentru timpul acordat acestui caz. Deci ar trebui sa fac o actiune noua in instanta in baza acestei legi?
Răspuns la discuția Executare silita
Are doua week pe saptamana.
Răspuns la discuția Executare silita
Nu primeste pensie alimentara , face tot posibilul sa demonstreze ca ma opun hotararii judecatoresti ,(este singurul scop al lui , nu ca l-ar interesa copilul) doua week pe saptamana , nu a venit la intalniri cu toate ca a fost prezent si un psiholog care a consemnat de fiecare data lipsa lui .Ar trebui sa depun o alta reclamatie la politie avand in vedere ca evenimentul s-a petrecut in 2007? sau la procuratura?
Răspuns la discuția Executare silita
Buna ziua .
Nu a existat nici inainte de recunoastere, nici dupa , copilul refuza orice relatie cu acesta ,
Nu a existat deoarece a diparut dosarul de la politie....
Exista insa martori si inscrisuri din ziua respectiva de la institutii abilitate.
Consiliere a facut la protectia copilului la cererea executorului instanta a cerut consilierea copilului, dar si aici a spus foarte clar ca nu vrea sa PETREACA TIMP CU TATAL.
Ar trebui sa scriu PRESEDINTELUI ?
Nu vrea sub nici o forma sa intre in contact cu el , este decizia ei si eu nu o pot schimba.
Răspuns la discuția Executare silita
Intrebarea ar fi daca pot modifica hotararea sa fie schimbat programul de vizita , avand in vedere ca hotararea nu se poate pune in executare.:stunned:
Răspuns la discuția Executare silita
Multumesc domnule avocat , nu numai ca nu a recunoscut copilul dar a vrut sa o arunce de la etaj cand avea 2 ani . Exista si martori . Din aceasta cauza am facut la CEDO . Din pacate copilul simte negativitatea lui si orice as face nu da rezultat pozitiv pentru a merge in programul de vizita.
Răspuns la discuția Executare silita
[Partea editata raspunde unei parti moderate a mesajului anterior]

Tatal s-a dus si a recunoscut copilul la varsta de 4 ani . Este un om violent si copilul il percepe ca pe un om rau . Am adus la cunostiinta instantelor si nu au considerat necesar la vremea respectiva sa faca evaluarea psihologica a copilului , cu toate ca nu a vut tangente cu asa zisul tata.
Răspuns la discuția Executare silita
Copilul are 9 ani si aceasta situatie dureaza din 2012 cand a ramas definitiva si irevocabila.
Executarea silita in cazul unui copil pentru ca nu vrea sa mearga in programul de vizita cu tatal este valabila si in cazul in care am facut sesizare la CEDO pentru sentinta data.
Cum este posibil sa fie hartuit un copil daca acesta nu doreste sa mearga in programul de vizita.
Este a treia somatie care o primesc de la executor cu toate ca la consilierea de la protectia copilului copilul a spus foarte clar ca nu vrea sa petreaca timp cu tatal.
Ce ar trebui sa fac avand in vedere ca sambata 21.02.2015 trebuie sa ma prezint la executor.
Un alt aspect este faptul ca executorul ma cheama la biroul dumnealui pentru punerea in executare a sentintei , ar trebui sa merg avand in vedre ca instanta a hotarat ca punct de intalnire adresa locuintei mele ?
Multumesc.:((