avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Activitate Nnnegru

Activitate Nnnegru

Am condus sub influenta alcoolului 300 metrii ..Din spatele blocului pana în fata blocului unde locuiesc, nu am făcut accident ,nu am rănit nici o persoana nici un animal...nimic...nu am alte antecedente ,...în etilotest a ieșit 0,41 iar la probele biologice 1.09 .. luni am fost oprit joi trebuia sa susțin traseul pentru atestat marfa cpi. .fiindcă am dobândit categoriile c+e la finele anului 2014. Am avut martor care nu era sub influenta alcoolului dar politia care a și descris evenimentul nu a menționat acest lucru .. aceștia au susținut ca eram singur "Ca sa nu îi creăm probleme" politistii nu s-au prezentat . Nu aveau șapcă . Nu mi-au spus ce urmează doar ca m-au băgat în mașină și m-au dus la medicina

Întrebarea e dacă în cea de a doua declarație susțin ca nu eram la volan în timpul în care politia mi-a dat sa suflu....Din lipsa de martori+probe pot sa scap în instanță? Pot sa folosesc martorul împotriva lor...adică cel ce trebuia sa fie martor...în caz ca nu m-au filmat Cum pot ei dovedi ca nu e așa ?nu pot deci merita sa încerc sa susțin ca am coborât din mașină m-au văzut de la depărtare dar în momentul în care au venit la mine nu eram în mașină ci lângă ea cu motorul oprit -!!

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament