avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate loti75

Activitate loti75

Am sunat la numarul de pe instiintare si dosarul este pentru venituri cu retinere la sursa (la firma sunt doar eu salariata). Trebuie samerg sa dau o declaratie. Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa merg insotita de avocat. De asemenea, in ce consta declaratia? Ce ar trebui sa scriu in ea? Multumesc anticipat pentru sfaturi
Multumesc pentru raspunsuri. Pe instiintare nu este trecuta nicio data, ora .... In acest caz, cum se stabileste data la care trebuie sa ma duc daca nu au trecut data la acre au lasat instiintarea? Multumesc anticipat
buna ziua, am primit o instiintare de la serviciul de investigare a fraudelor in vederea predarii unei citatii in legatura cu un dosar. Daca instiintarea este pe persoana fizica, aceasta poate insemna ca citatia poate face referire si la persoana juridica, respectiv, firma la care sunt asociat? Poate fi in legatura cu actele economice alea acesteia? Pe citatia mea nu scrie numarul de dosar dar pe citatia sotiei este scris numarul de dosar. Imi puteti indica unde se pot gasi date despre acest dosar? Multumesc anticipat pentru raspunsul dumneavoastra