avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate ChirilescuAurora

Activitate ChirilescuAurora

O familie are trei copii ,soția dececedează ăn urmă cu mai bine de 60 de ani și copiii sunt crescuți de cea dea doua soție. ,Din a doua căsătorie mai rezultă încă patru copii.Soțul îi face un testament celei de-a doua soții înainte de deces.În urma primei soții rămane o casă iar cu cea de-a doua mai construiește o casă și anexe..Un copil din prima căsătorie deschide succesiune după tată în 2012 .În februarie 2016 se finalizează procesul fară a se primi o hotărare judecătorească pană în prezent. Cu toate că avocatul celei de a doua soții a făcut două demersuri în acest sens.În urmă cu cateva zile a primit o somație de executare silită fiind finalizat procesul cu succesiune după prima soție fără sucesiune după tată neținandu-se seamă de cea dea doua soție sau de ceilalți copii din a doua căsătorie.. Reclamantul primind hotarrarea judecătorească făcando irevocabilă Și a primit cea de a doua soție „O somație de executare Silită ”Să evacueze casa și bunurile construite de ea cu soțul și copii din a doua căsătorie.. Vă rog să îmi spuneți ce se mai poate face în acest caz?
Răspuns la discuția Alocație elev peste 18 ani
Vă mulțumesc pentru răspuns .
Am un tanăr în plasament încadrat în grad de handicap accentuat iar pană la 18 ani a primit alocație dublă,apoi simplă motivand cei de la asistență socială că este major și nu mai au aceleași drepturi chiar dacă am depus actele necesare.După vacanță am primit alocația dublă pentru trei luni .Acum vine tot simplă .Am scris și la forurile tutelare de la București și s-a întors tot la județ .:sorry: Cum este normal și cui trebuie să mă adresez pentru soluționare.