avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate alexandrumircea

Activitate alexandrumircea

Răspuns la discuția Asigurare sanatate
La casj mi-au spus ca trebuie sa merg cu o dovada a platii ca sa-mi elibereze o adeverinta cum ca sunt asigurat ! iar acea divada a platii nu o am pt ca din ce mi am amintit eu nu am platit nimic si nici contabila ! Nu inteleg de ce la spital imi cer adeverint din moment ce am si cardul de sanatate si figurez ca asociat! pur si simplu nu stiu de unde sa iau adeverinta !
Răspuns la discuția Asigurare sanatate
Mai e o pb...am un pfa pentru ca am accesat niste fonduri europene....am sunat la CJAS si mi-au spus ca eu figurez ca asigurat prin prisma PFA-ului ! dar eu nu mi amintesc sa fi platit contributia ! ma incurca cu ceva acest pfa daca vreau sa merg sa mi platesc din mana? certificatul de atestare fiscala de unde il pot lua ? Multumsc
Cunoaste cineva pasii ce trebuiesc urmati sa-mi platesc singur asigurarea de sanatate? mentionez ca nu mai sunt sub contract de munca de aproximativ 1 an si 6 luni dar pe site la cnas figurez ca si asigurat ! cum fac sa mi platesc singur asigurarea ? intre timp daca am nevoie sa merg la spital si nu am adeverinta de salariat dar totusi figurez ca si asigurat la cnas cum se procedeaza? Va multumesc