avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate OmNecajit

Activitate OmNecajit

Răspuns la discuția Fumul de tigara de la vecini
Hm...Ma mira sa nu existe nicio cale cu fumul de tigara. In Anglia tocmai am citit ca in curand se va interzice prin lege fumatul si pe plaja, dupa ce e interzis peste tot, in statia de autobuz, in parcuri, in locuri de joaca...
Răspuns la discuția Fumul de tigara de la vecini
Nu are nimeni un raspuns???
Răspuns la discuția Fumul de tigara de la vecini
?
Ce pot sa fac cu vecinii care fumeaza in apartament si fumul de tigara vine prin aerisirea comuna la noi ceilalti ??
Blocul nostru are 3 etaje, vecinii cu pricina stau la parter, si-au desfiintat usile de la bucatarie si camara...Fumul de tigara, vine prin aerisirea de la camara, toti cei de pe partea respectiva suntem afectati..
Exista vreo lege care sa-i oblige sa-si astupe aerisirea din camara si sa fumeze in apartamentul lor pana vor muri ...
Multumesc..
Si daca da, ar insemna ca persoana respectiva sa-si piarda drepturile , indemnizatia de handicap 272 ron si pensia sociala de 400 ron??
Multumesc.
Răspuns la discuția Handicap gradul 2
Multumesc.
M-am saturat, m-am saturat de tara asta. Din 1992 sunt bolnav de schizofrenie, am pierdut tot..
Am gradul doi de handicap din 1996 si numai pot sa stau cu tensiunea asta in mine, toti vecinii, toti cunoscuti ma ameninta ca ma reclama, ca ma ucid, ca ...
Mi-am gasit si eu un serviciu de gunoier si toti ma ameninta ca m-am imbogatit si ca ma reclama nu stiu unde ca eu nu sunt bolnav, ca nu sunt handicap si imi vin ei de hac, ca daca eram handicap nu lucram.
Care naiba e adevarul??
Care e legea in tara asta?
Eu stiam ca poti sa lucrezi daca esti handicapat..
A devenit o infractiune in tara asta ca vrei sa muncesti, atat cat poti..??
Imi vine sa renunt la cetatenia romana si sa ma duc la capatul lumii..
Iau medicamente de peste 20 de ani, aud voci, am atacuri de panica, numai am nimic bun in mine , dar nu pot sa traiesc cu 230 ron pe luna..
Am dat admitere la facultate, am trecut admiterea, apoi insa am ajuns la psihiatrie..
M-am saturat de romanii care sunt invidiosi pe un amarat cu schizofrenie ca lucreaza gunoier si primeste 230 de Ron..
Atunci mai biine luati-i si lasati-ma naibii in pace.