avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Activitate mickymicky

Activitate mickymicky

Răspuns la discuția Legea 335/2013 Legea stagiarului
Si ce trebuie sa fac pentru asta? Ei nici macar nu stiu ce este ala OBBCSSR.
Răspuns la discuția Legea 335/2013 Legea stagiarului
Cu un laborator privat,deoarece spitalul nu poate scoate un post de biolog la concurs...cel putin in ultimii 3 - 5 ani.

In ce conditii imi pot viza acea adeverinta de finalizare a stagiului , alta decat cea de a efectua 8 ore zilnic, 6 luni? De ce nu este valabila si cea de a 2 a varianta cu 4 ore pe zi timp de 12 luni?


[mesaj editat - 1.3 din regulament]
[ link extern ]
As vrea si eu o solutie pentru obtinerea acelui certificat de finalizare a stagiului in conditiile in care lucrez deja intr-un spital pe un post de asistent de laborator, deci am o norma intreaga,iar acest spital nu poate cere inca un post de biolog. Aceasta lege este facuta doar pentru someri? Am un contract part-time intr-un laborator particular cu acea anexa la contractul de munca, acesta fiind facut pentru un post de asistent,iar actul aditional pentru postul de biolog, dar nu ma ajuta cu nimic la acest ITM , al carui rost chiar nu il vad in aceasta situatie, din cauza art. 18 din Legea 335/2013. Minunata lege ....care oricum se bate cu Legea 870 ..in care spune clar ca programul de laborator este clar de 7 respectiv 6 ore. Va multumesc!